Napisali o nas

Wybrane fragmenty recenzji blogerów

www.oksiazkach.pl

„English is easy, English is fun…” – chyba wszyscy znają tę piosenkę o przyjemnej nauce języka angielskiego. Tylko czy dla każdego jest łatwa i bezstresowa? W końcu nie każdy ma talent do języków. Jednym przychodzi to łatwiej, inni muszą się trochę namęczyć. Jedno jest pewne – angielski to język używany na całym świecie i jego znajomość właściwie jest już nieodzowna. Wszyscy chcą płynnie i bezproblemowo porozumiewać się w tym języku, prawda? czytaj »

smieszna-nazwa.blogspot.com

Wydawnictwo [Ze słownikiem] wyszło naprzeciw wszystkim tym, którzy chcieliby czytać w języku angielskim, ale nie mogą. Nie ważne jakie są powody. Podejrzewam, że nawet osoby będące na poziomie podstawowym, poradzą sobie z tym wyzwaniem. A już na pewno, jeśli zaczną od pozycji dla dzieci. czytaj »

lost-in-my-books.blogspot.com

Na Polskim rynku jest fenomenalne wydawnictwo, które wydaje różne książki po angielsku z małym słownikiem na bocznym pasku ułatwiającym czytanie, dla tych którzy jeszcze nie są zbyt biegli w angielskim, chcą zacząć czytać w tym języku albo być może chcą zgłębić więcej słówek. Jest to wprost genialne rozwiązanie! Pewnie sami zauważyliście, że coraz więcej z nas sięga po obcojęzyczne powieści, zasadniczo robi się to teraz modne. A wy jeszcze nie do końca jesteście biegli w języku? Ta książka jest wyśmienitym rozwiązaniem dla was. Możecie zacząć czytać po angielsku nie obawiając się, że nic totalnie nie zrozumiecie. czytaj »

atociwynalazek.blogspot.com

Chcielibyście czytać w oryginale, ale ogranicza was znajomość słownictwa? Może próbowaliście czytać po angielsku, ale rezygnowaliście, bo ciężko było zrozumieć z kontekstu nieznane wyrazy i przez to przyswajana treść nie była czytelna lub sprawdzanie co chwilę nowych słówek w słowniku was męczyło? Ostatnio pojawiło się na to rozwiązanie, które moim zdaniem jest prawdziwym książkowym wynalazkiem. Na rynek z przytupem wkroczyło Wydawnictwo [zesłownikiem], które postanowiło ułatwić czytanie zagranicznych powieści w oryginale. czytaj »

czytaj-na-walizkach.pl

Przeczytać przygody Sherlocka Holmesa w oryginale zawsze było moim marzeniem, podobnie jest z innymi książkami zagranicznych autorów. Dzięki wydawnictwu [ze słownikiem] miałam okazję to zrobić. Książki, które posiadają słownik pozwalają mi łączyć przyjemne z pożytecznym.

Można połączyć dwa języki w zgrabną i ciekawą formę, która pomoże nie tylko relaksować się przy ciekawej fabule intrygujących opowieści, ale również uczyć czy szlifować obcy język? Wydawnictwu [ze słownikiem] to się udało.

(…)

Myślę, że książki spodobają się również estetom, którzy lubią prostotę, ponieważ okładki książek są minimalistyczne i delikatne. Moim zdaniem wyglądają bardzo profesjonalnie. Na stronie wydawnictwa znajdziecie nie tylko klasyki literatury, ale również opowieści dla dzieci, thrillery i książki fantasy. czytaj »

www.recenzjezpazurem.pl

Nie wiem co Wy o tym sądzicie, ale ja zakochałam się w tych publikacjach od pierwszego wejrzenia. Czytanie książek w oryginale jest marzeniem każdego książkoholika, a jeśli nie jest to powinno być. Dzięki tego typu publikacjom język angielski nie odstrasza, wręcz przeciwnie przyciąga. Słówka na marginesie zdecydowanie ułatwią czytanie. czytaj »

latajace-ksiazki.blogspot.com

Wydawnictwo to idealnie wpasowało się w lukę na rynku książki. Przyznam, że brakowało mi podmiotu wydającego obcojęzyczne książki, które są Polsce raczej średnio dostępne. Ja jestem zachwycona pomysłem i jego realizacją. czytaj »

czytanienaszymzyciem.blogspot.com

Moim zdaniem takie książki są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które uczą się angielskiego lub dopiero zamierzają zacząć. Nie jest to "bułka z masłem", ale jeżeli ktoś naprawdę przyłoży się do nauki w ten sposób, będzie zachwycony wynikami! Ja jestem bardzo zadowolona z tych książek i serdecznie Wam polecam spróbowanie tej metody nauki. :) czytaj »

ryszawa.blogspot.com

Książki Wydawnictwa [ze słownikiem] są świetnym rozwiązaniem i alternatywą dla osób, które chcą czytać po angielsku, ale boją się lub też zniechęciły się czytając pozycje wydane w tym języku. Ogromnym plusem wydawnictwa jest to, że wszystko znajduje się w jednym miejscu. Nie trzeba wertować osobnych słowników czy też korzystać z tych internetowych. Przejrzysta forma książek pozwala na zrozumienie treści. czytaj »

ksiazkiweterze.pl

Po pierwsze, na marginesie każdej strony zawarte są tłumaczenia słów, które mogą sprawiać problem czytelnikowi, co zdecydowanie ułatwia szybkie zrozumienie tekstu. Po drugie, bogaty zasób słów i form, które wystąpiły w książce pozwala na szybkie znalezienie słowa w przypadku, gdy już nie pamiętamy jego znaczenia. Po trzecie, słownik z najprostszymi słowami, tak tytułem wstępu, na rozgrzewkę przed lekturą to przynęta, dzięki której mamy chęć podjąć wyzwanie czytania w obcym języku. Minimalistyczne okładki nie rozpraszają uwagi i zmuszają do zwrócenia uwagi na to, co w książce istotne. Subtelne różnice w barwach liter sugerują po jaki gatunek literacki sięgamy. Całość to absolutna bomba, więc polecam. czytaj »

wswiecieslow.blogspot.com

Na koniec – nie mniej ważna – szata graficzna. Genialna. Ujednolicona (rewelacyjnie wygląda na półce), stonowana, nieco przypominająca zeszyt ćwiczeń. Bo w końcu ta książka ma być pomocą w nauce, czyż nie? Mamy więc białe, śliskie miękkie okładki. Kolorystyka dostosowana do poszczególnych genre, czyli brązowy dla „Mystery, thriller & suspence”, niebieski dla „Literature & Fiction”, zielony dla „Children’s Books”, fioletowy dla „Science Fiction & Fantasy” oraz różowy dla „Erotica” (w tym dziale na razie jeden tytuł – „Wenus w futrze”). Papier nieco szorstki, dobrze się po nim pisze ołówkiem (tak, robię to). Generalnie te książki są mega praktyczne i spełniają swoją rolę od A do Z. czytaj »

Recenzje na Empik.com

Linki do filmów o nas

Publikacje w prasie

Książki po angielsku

Magazyn Katowice Gazety Wyborczej, str. 7, wydanie z dnia 17-18 grudnia 2016
Autor: Adam Szaja
Cykl: Książki na weekend

Szukaj według języka

Szukaj według kategorii (Ang)

Szukaj według poziomu trudności (Ang)

Do nauki angielskiego (Ang)

eVirtualis sp. z o.o.

ul. K. Goduli 36
41-712 Ruda Śląska
NIP: 6482767305
REGON: 243122210
KRS: 441382

Copyright

2016 © Copyright by Wydawnictwo [ze słownikiem] Wszelkie prawa zastrzeżone