FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Dlaczego okładki naszych książek są białe, bez elementów graficznych?

Cenimy sobie minimalizm i chcemy, aby nasze okładki w dobie przepełnionych kolorem książkowych półek wyróżniały się swoją prostotą i klasycznym białym kolorem. Dzięki temu czytelnicy bez problemu znajdą nasze publikacje wśród innych.

2. Dlaczego słownik na marginesie jest w kolejności alfabetycznej?

Słownik na marginesach jest drukowany w kolejności alfabetycznej ze względów praktycznych. W przypadku, gdy w jednym wierszu tekstu pojawia się wiele słówek do wytłumaczenia, nie sposób umieścić wszystkie na wysokości tego wiersza. Słowa ulegają przesunięciu, robi się bałagan, a czytelnik nie wie, gdzie ma szukać tłumaczenia. Kolejność alfabetyczna wydała nam się rozwiązaniem najlepszym – nasze oczy przyzwyczajają się i za każdym razem wykonują ten sam ruch w poszukiwaniu danego słówka.

3. Dlaczego w słowniku podanych jest wiele znaczeń danego słowa?

Nasze książki mają charakter edukacyjny, pragniemy, aby czytelnicy zapoznali się z różnymi znaczeniami danego słowa. Co więcej zachęcamy czytelników do własnej interpretacji tekstu – takie zaangażowanie intelektualne daje najwięcej korzyści edukacyjnych.

4. Gdzie można kupić nasze książki?

Książki ze słownikiem można kupić stacjonarnie w wybranych Empikach oraz księgarniach Bookszpan. Znajdziecie nas także na empik.com, taniaksiazka.pl, czytam.pl., bonito.pl, merlin.pl.

5. Czy planujemy wydawać współczesne tytuły?

Podjęliśmy starania o wykupienie praw autorskich do tytułów współczesnych. Mamy nadzieję, że już wkrótce poszerzymy naszą ofertę o takie wydania.

6. Czy książki zawierają oryginalne teksty czy adaptacje?

Wszystkie nasze publikacje zawierają oryginalną treść bez skrótów i uproszczeń. Przyjęliśmy również zasadę pozostawienia oryginalnej pisowni (np. specyficzną w literaturze anglojęzycznej formę zapisu dialogów).

7. Jakie są poziomy zaawansowania naszych wydań?

Informacja o poziomie zaawansowania danej publikacji znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce Książki po angielsku. Od stycznia 2017r. poziom zaawansowania wydrukowany jest na okładce każdego nowego wydania. W naszej ofercie znajdują się wydania na poziomie A1/A2, A2/B1, B1/B2, B2/C1 oraz C1/C2.

8. Czy planujemy wydanie książek w innych językach?

Tak, obecnie w przygotowaniu są książki w języku niemieckim i hiszpańskim, w niedalekiej przyszłości nasza oferta poszerzy się o także o wydania w języku francuskim, włoskim i rosyjskim.

W razie jakichkolwiek innych pytań piszcie do nas na biuro@zeslownikiem.pl. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania

Szukaj według języka

Szukaj według kategorii (Ang)

Szukaj według poziomu trudności (Ang)

Do nauki angielskiego (Ang)

eVirtualis sp. z o.o.

ul. K. Goduli 36
41-712 Ruda Śląska
NIP: 6482767305
REGON: 243122210
KRS: 441382

Copyright

2016 © Copyright by Wydawnictwo [ze słownikiem] Wszelkie prawa zastrzeżone